RWR78S7151FSB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
7.15 kOhms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR78S7151FSB12
DigiKey Part Number
RWR78S7151FSB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78S7151FSB12
Description
RES 7.15K OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78S7151FSB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
S (0.001%)