RWR78S2322FMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
23.2 kOhms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR78S2322FMBSL
DigiKey Part Number
RWR78S2322FMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78S2322FMBSL
Description
RES 23.2K OHM 10W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78S2322FMBSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
M (1%)