RN60C2432CBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
24.3 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60C2432CBSL
DigiKey Part Number
RN60C2432CBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60C2432CBSL
Description
RES 24.3K OHM 1/4W .25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60C2432CBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)