RLR32C82R5FPRSL1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
82.5 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C82R5FPRSL1
DigiKey Part Number
541-RLR32C82R5FPRSL1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C82R5FPRSL1
Description
RES 82.5 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
P (0.1%)