RLR32C4020FMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
402 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C4020FMBSL
DigiKey Part Number
RLR32C4020FMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C4020FMBSL
Description
RES 402 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR32C4020FMBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
M (1%)