RLR32C2201GPBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 90
Parametric Equivalent
2.2 kOhms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C2201GPBSL
DigiKey Part Number
RLR32C2201GPBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C2201GPBSL
Description
RES 2.2K OHM 2% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR32C2201GPBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
P (0.1%)