RLR32C1103GPRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
110 kOhms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C1103GPRSL
DigiKey Part Number
RLR32C1103GPRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C1103GPRSL
Description
RES 110K OHM 2% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR32C1103GPRSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
P (0.1%)