RLR20C3323FPBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Parametric Equivalent
332 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR20C3323FPBSL
DigiKey Part Number
RLR20C3323FPBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR20C3323FPBSL
Description
RES 332K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR20C3323FPBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate
P (0.1%)