RLR07C9312FSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
93.1 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C9312FSBSL
DigiKey Part Number
RLR07C9312FSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C9312FSBSL
Description
RES 93.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C9312FSBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)