RLR07C60R4FMB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 40
Parametric Equivalent
60.4 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C60R4FMB14
DigiKey Part Number
RLR07C60R4FMB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C60R4FMB14
Description
RES 60.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C60R4FMB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
M (1%)