RLR07C2002GPB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 280
Datasheet
In Stock: 690
Upgrade
In Stock: 0
Upgrade
In Stock: 39
In Stock: 660
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
20 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C2002GPB14
DigiKey Part Number
RLR07C2002GPB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C2002GPB14
Description
RES 20K OHM 2% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C2002GPB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
P (0.1%)