PTF6533K200FXEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
33.2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
PTF6533K200FXEB
DigiKey Part Number
PTF6533K200FXEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTF6533K200FXEB
Description
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)