PTF6530R100AXEB
DigiKey Part Number
PTF6530R100AXEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTF6530R100AXEB
Description
RES 30.1 OHM 1/4W 0.05% AXIAL
Detailed Description
30.1 Ohms ±0.05% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)