ISC1812RQ4R7K
DigiKey Part Number
ISC1812RQ4R7K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC1812RQ4R7K
Description
FIXED IND 4.7UH 336MA 620 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 336 mA 620mOhm Max 1812 (4532 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
620mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)