ISC1812RQ221J
DigiKey Part Number
ISC1812RQ221J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC1812RQ221J
Description
FIXED IND 220UH 105MA 6.3 OHM
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 105 mA 6.3Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
6.3Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
40 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.2MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)