ISC1812RQ150J
DigiKey Part Number
ISC1812RQ150J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC1812RQ150J
Description
FIXED IND 15UH 252MA 1.1 OHM SMD
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 252 mA 1.1Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
1.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
18MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)