ISC1210ER820J
DigiKey Part Number
ISC1210ER820J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC1210ER820J
Description
FIXED IND 82UH 85MA 11 OHM SMD
Detailed Description
82 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 85 mA 11Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
11Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
11MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.095" (2.41mm)