ISC1210BN470J
DigiKey Part Number
ISC1210BN470J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC1210BN470J
Description
FIXED IND 47UH 100MA 8 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 100 mA 8Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
13MHz
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.095" (2.41mm)