CW02BR2000JS70 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 1.118
Datasheet
200 mOhms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW02BR2000JS70
DigiKey Part Number
CWC-.20TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02BR2000JS70
Description
RES 0.2 OHM 3.75W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CW02BR2000JS70 Models
Category
Composition
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)