CW0104R700JS67 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
In Stock: 438
4.7 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0104R700JS67
DigiKey Part Number
CW0104R700JS67-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0104R700JS67
Description
RES 4.7 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0104R700JS67 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)