CW0103K500JS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
3.5 kOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0103K500JS73
DigiKey Part Number
CWE-3.5KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0103K500JS73
Description
RES 3.5K OHM 13W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0103K500JS73 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)