CW010270R0JS67 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
In Stock: 64
270 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW010270R0JS67
DigiKey Part Number
CW010270R0JS67-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010270R0JS67
Description
RES 270 OHM 13W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010270R0JS67 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)