CW005900R0JS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 402
Datasheet
900 Ohms ±5% 6.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW005900R0JS73
DigiKey Part Number
CWD-900TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW005900R0JS73
Description
RES 900 OHM 6.5W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CW005900R0JS73 Models
Category
Composition
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)