CW001560R0JS70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
560 Ohms ±5% Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW001560R0JS70
DigiKey Part Number
CWA-560TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW001560R0JS70
Description
RES 560 OHM 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW001560R0JS70 Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)