CRCW2010499KFHTFP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Image for CRCW2010499KFHTFP is not available
CRCW2010499KFHTFP
DigiKey Part Number
CRCW2010499KFHTFP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW2010499KFHTFP
Description
RES SMD 499K OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
499 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW2010499KFHTFP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)