CRCW02014M30FNED is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 12.576
Datasheet
4.3 MOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
CRCW02014M30FNED
DigiKey Part Number
CRCW02014M30FNED-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW02014M30FNED
Description
RES SMD 4.3M OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW02014M30FNED Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)