CPCP10R6800JB32 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 mOhms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound
CPCP10R6800JB32
DigiKey Part Number
CPCP10R6800JB32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPCP10R6800JB32
Description
RES 0.68 OHM 10W 5% RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CPCP10R6800JB32 Models
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.633" L x 0.485" W (16.08mm x 12.32mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
1.372" (34.85mm)