CPCP104K700JB31 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 kOhms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound
CPCP104K700JB31
DigiKey Part Number
CPCP104K700JB31-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPCP104K700JB31
Description
RES 4.7K OHM 10W 5% RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CPCP104K700JB31 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.633" L x 0.485" W (16.08mm x 12.32mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
1.372" (34.85mm)