CPCP05150R0JB321 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
150 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Non-Inductive, Safety Wirewound
CPCP05150R0JB321
DigiKey Part Number
CPCP05150R0JB321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPCP05150R0JB321
Description
RES 150 OHM 5W 5% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPCP05150R0JB321 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Series
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 275°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
1.003" (25.48mm)