CPCF0527K00JB31 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Metal Film
CPCF0527K00JB31
DigiKey Part Number
CPCF0527K00JB31-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPCF0527K00JB31
Description
RES 27K OHM 5W 5% RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPCF0527K00JB31 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 225°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
1.003" (25.48mm)