CPCF0240K20JB32 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
40.2 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Metal Film
CPCF0240K20JB32
DigiKey Part Number
CPCF0240K20JB32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPCF0240K20JB32
Description
RES 40.2K OHM 2W 5% RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CPCF0240K20JB32 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 225°C
Size / Dimension
0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.807" (20.50mm)