CPCF021K200JB32 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.2 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Metal Film
CPCF021K200JB32
DigiKey Part Number
CPCF021K200JB32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPCF021K200JB32
Description
RES 1.2K OHM 2W 5% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CPCF021K200JB32 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 225°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.807" (20.50mm)