CMF701K8200FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
1.82 kOhms ±1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF701K8200FKBF
DigiKey Part Number
CMF701K8200FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF701K8200FKBF
Description
RES 1.82K OHM 1.75W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF701K8200FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)