CMF654M4200FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
4.42 MOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF654M4200FKBF
DigiKey Part Number
CMF654M4200FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF654M4200FKBF
Description
RES 4.42M OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF654M4200FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)