CMF653M9000FKBF
DigiKey Part Number
CMF653M9000FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF653M9000FKBF
Description
RES 3.9M OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
3.9 MOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF653M9000FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)