CMF6530K000FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
30 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6530K000FKBF
DigiKey Part Number
CMF6530K000FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6530K000FKBF
Description
RES 30K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6530K000FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)