CMF651K3700FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Parametric Equivalent
1.37 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF651K3700FKBF
DigiKey Part Number
CMF651K3700FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF651K3700FKBF
Description
RES 1.37K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF651K3700FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)