CMF606R3400FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
6.34 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF606R3400FKBF
DigiKey Part Number
CMF606R3400FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF606R3400FKBF
Description
RES 6.34 OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF606R3400FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)