CMF602K2000DEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
2.2 kOhms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF602K2000DEEK
DigiKey Part Number
CMF602K2000DEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF602K2000DEEK
Description
RES 2.2K OHM 1W 0.5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF602K2000DEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)