CMF6022K400FKBF
DigiKey Part Number
CMF6022K400FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6022K400FKBF
Description
RES 22.4K OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
22.4 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF6022K400FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)