CMF601K6000BEEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
1.6 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF601K6000BEEK
DigiKey Part Number
CMF601K6000BEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF601K6000BEEK
Description
RES 1.6K OHM 1W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF601K6000BEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)