CMF55480R00FKBF
DigiKey Part Number
CMF55480R00FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55480R00FKBF
Description
RES 480 OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
480 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF55480R00FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)