CMF5517M400FKBF
DigiKey Part Number
CMF5517M400FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5517M400FKBF
Description
RES 17.4M OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
17.4 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5517M400FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)