CMF5018K200FKBF is Obsolete and no longer manufactured.
Vishay Dale
In Stock: 4.384
Datasheet
18.2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5018K200FKBF
DigiKey Part Number
CMF5018K200FKBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5018K200FKBF
Description
RES 18.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5018K200FKBF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)