SL222R515B
DigiKey Part Number
570-SL222R515B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL222R515B
Description
ICL 2.5 OHM 20% 15A 22MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 2.5 Ohms ±20% 15 A 0.866" (22.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SL222R515B Models
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
15 A
Series
R @ Current
30 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.866" (22.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
2.5 Ohms