SL2210009
DigiKey Part Number
570-SL2210009-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL2210009
Description
ICL 10 OHM 20% 9A 22MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 9 A 0.866" (22.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
9 A
Series
R @ Current
100 mOhms
Diameter
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
10 Ohms