SL121000603
DigiKey Part Number
570-SL121000603-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL121000603
Description
ICL 10 OHM 20% 6A 13MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 6 A 0.512" (13.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
6 A
Series
R @ Current
120 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.512" (13.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
10 Ohms