SL1015002
DigiKey Part Number
570-SL1015002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1015002
Description
ICL 15R 20% 2A 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 15 Ohms ±20% 2 A 0.394" (10.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
2 A
Series
R @ Current
470 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.394" (10.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
15 Ohms