MS2230005
DigiKey Part Number
570-MS2230005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS2230005
Description
ICL 30 OHM 15% 5A 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 30 Ohms ±15% 5 A 0.906" (23.00mm)
Category
Tolerance
±15%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
5 A
Series
R @ Current
230 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.906" (23.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
30 Ohms