AS3520010
DigiKey Part Number
570-AS3520010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS3520010
Description
ICL 20 OHM 25% 10A 36MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 20 Ohms ±25% 10 A 1.417" (36.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
10 A
Series
R @ Current
150 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.417" (36.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.748" (19.00mm)
R @ 25°C
20 Ohms